fbpx

בדיקת הוצאות שכר למעסיק

#להיותמעסיקהוגן זו לא סיסמא, זו דרך חיים.ברוכים הבאים, אני חן בן שבת | בודקת שכר מוסמכת

בואו נדבר על "ללכת על ביצים"​

הוצאות השכר בעסק הן מההוצאות הכואבות ביותר למעסיק מאחר והן ההוצאות הגדולות ביותר ברוב העסקים. 

מטרת הבדיקה- לבדוק את כלל תשלומי השכר לעובד, תנאיו והפרשות סוציאליות בהתאם לתוספת השניה לחוק הגברת האכיפה ולגלות האם אתה משלם ביתר/בחסר לעובד. שימו לב כי הבדיקה הזו רחבה יותר מאשר הבדיקה התקופתית הנעשית למזמין שירות בהתאם לתוספת השלישית בחוק. 

תפסיק לפחד ולהתהלך על ביצים- עכשיו אתה מוגן!

ובדיוק מהסיבות שלך כבר יותר מ:

מעסיקים נהנים מתכנית ההגנה שלי
0
קבלני ומזמיני שירות נהנים מידי שנה מדוח בודק שכר
0
מעסיקים קיבלו אישור בודק שכר מוסמך למשרד הכלכלה
0
שנות ניסיון, תוצאות ומקצועיות בפתרון הבעיה שלך
0

איך מתחילים לעבוד ומהו הצעד הראשון?

שורה תחתונה- מה יוצא לי מזה?

חסכון בזמן
משך התהליך- 3-4 חודשים, תלוי בשיתוף פעולה מצידך וקבלת כלל המסמכים. מאחר ואני משרד בוטיק המתעסקת אך ורק בבקרות שכר, מהירות, איכות והיחס האישי הם יתרון משמעותי עבורך. בניגוד לחברות גדולות בהם התיק שלך עלול לעבור כמה ידיים במהלך הבדיקה.
לחץ כאן לשיחה איתי
מחיר הוגן
ההשקעה שלך- קבועה מראש לכלל הלקוחות ותיחשף בשיחה טלפונית לאחר תשאול על מספר העובדים הקיימים בחברה (לצורך כימות מספר עובדי מדגם), באיזה ענף העסק עובד (בכדי לשייך צו הרחבה ומורכבותו) וכדומה. המחיר משקף את הניסיון והמקצועיות שלי ויחד עם זאת הוגן בהתאם למחירי השוק.
לחץ כאן לשיחה איתי
הבטחה שלי
הערך והכסף שתחסוך בעקבות הדוח אם במציאת תשלומים ביתר או בהקטנת החשיפה לתביעות וביקורות גדולה בהרבה מההשקעה הכספית שלך בדוח. לדוגמא: עלות עורך דין בתביעת עובד גבוהה בהרבה, טיפול בהליך ביקורת משרד העבודה או עיצום כספי גבוה פי כמה.
לחץ כאן לשיחה איתי
שקופית קודמת
שקופית הבאה

למה כדאי לך כמעסיק להשקיע בדוח תקופתי של בודק שכר מוסמך? 

יש לכך כמה הטבות בחוק. 

מעבר לחוק שנפרט בהמשך, אני מאמינה שאתה רוצה להיות בטוח כי רכיבי השכר ותנאים סוציאלים משולמים לעובד במלואם. הרי אתה כמעסיק, אני מאמינה, לא מחסיר בתשלום שכר בכוונה לעובד. 

לכן, כדי להיות בטוח ובראש שקט, רצוי להביא גורם חיצוני כבודק שכר שיבדוק את הגדרות מערכת השכר ואת התשלומים בפועל בכדי לדעת שאתה משלם כראוי ואם לא, ללמוד מכך ולתקן במידת הצורך. 

הדוח יהווה אסמכתא למשרד העבודה בעת הצורך. להלן המקורות בהם מפורט מדוע צריך דוח בודק שכר תקופתי: 

 • תקנות הגברת האכיפה של דיני העבודה- הפחתה של סכום העיצום הכספי- מגדירות כי ניתן יהיה להפחית את גובה העיצום הכספי בהליך מנהלי ב-30% למעסיק  אם הסתמך על בדיקות תקופתיות, כמשמעותן לפי סעיף 45 לחוק, שנערכו בידי בודק שכר מוסמך, שלפיהן קוימה בידיו החובה שהופרה. 
 • תקנות להגברת האכיפה של דיני עבודה -בדיקות תקופתיות בידי בודק שכר מוסמך- מגדירות את סוגי הבדיקה שעל בודק השכר לבדוק, אופן הבדיקה, המסמכים הנדרשים, תדירות והיקף הבדיקה. הבדיקה מתבצעת עבור המעסיק. בכדי שנהיה ממוקדים, בודק השכר יבדוק  מידי 9 חודשים בהיקף של 10% מהעובדים או 4 עובדים הנמוך מבניהם לתקופה של 3 חודשים. כחלק מדרישת המסמכים בודק השכר יסתמך על תלושי שכר, דוחות נוכחות, דוח קופות גמל וקרנות השתלמות, הוכחת פרעון שכר וכל מסמך אשר יראה לנכון לצורך בדיקת הסעיפים המפורטים בתוספת השניה בחוק הגברת האכיפה. לאחר הבדיקה , ייצא דוח טיוטה לתיקון ההפרות עם הסבר לכל הפרה ואופן תיקון, חישובים והפניה למקור החוק. לאחר התיקון ייצא דוח סופי

ועם מה תצאו בסוף התהליך?

דוח טיוטה מפורט עם הסבר חוקתי על כל רכיב תשלום בהתאם לחוק ותנאי העסקה

הפירוט יהווה מדריך פרקטי לאופן תשלום השכר בשוטף. ומהם סכומי העיצום הכספיים להם אתה חשוף בביקורת של משרד העבודה בגין ההפרות שנמצאו

תחשיב הפרשי שכר מדויק

הכולל דוח נוכחות מתוקן לעובדים הנדגמים על מנת לתקן את ההפרות בתלוש השכר הסמוך לבדיקה

המלצות לפעולות למניעת הישנות ההפרה וגיבוש נהלים

בהתאמה לביקורות משרד העבודה, מומלץ לגבש פעולות למניעת הפרה חוזרת וניהול תקין בחברה

"סגירה הרמטית"

הניסיון שלי כסמנכ"ל וכמעסיקה לשעבר וכיום בצד השני של נותן השירות, הוביל אותי לתת שירות מתוך הבנה של איך מרגיש בעל עסק, מה השורה התחתונה שאתה צריך ואיך בדיוק הדרך הנכונה לעבוד איתך. והכי חשוב מבחינתי זה לדעת איך לשלוט וליישם את האסטרטגיה שתוביל לתכנית ההגנה שלך

אותי בשירות 5 כוכבים

הניסיון שלי כסמנכ"ל וכמעסיקה לשעבר וכיום בצד השני של נותן השירות, הוביל אותי לתת שירות מתוך הבנה של איך מרגיש בעל עסק, מה השורה התחתונה שאתה צריך ואיך בדיוק הדרך הנכונה לעבוד איתך

לקוחות מספרים עלי ש:

5/5

מכיר את מחרכך?

החשש שלך מובן לי, גם אני הייתי בנעליים שלך. במשך מספר שנים כיהנתי כסמנכ”ל במשרד רואי חשבון המונה כ-40 עובדים. אף אחד לא אוהב ביקורת חיצונית.

אתה תמיד אומר לעצמך מחרכך.

מחרכך אני אעשה ביקורת פנימית, מחרכך אפגש עם חשבת השכר, מחרכך אמצא בודק שכר..

מכיר את מחרכך?

מחרכך לא נעים בכלל, הוא גורם לנו לדחיינות של משימות שאנחנו יודעים שהן חשובות ואף פעם אין לנו זמן אליהם.

הפרקטיקה והיצירתיות מובילים אותי בחיים,

אם גם אתה מאמין בהובלה לשינוי אמיתי מול הקבלן שבסוף התהליך עובדי הקבלן לא יהיו עוד “שקופים” וילכו בראש מורן הביתה עם השכר שמגיע להם בזכות, דבר איתי ונזניק את העסק שלך להגנה הנכונה עבורך.

למי השירות מתאים?

למי השירות לא מתאים?

שאלות ותשובות נפוצות

חשבות שכר חיצונית מתמקדת בהכנת המשכורות והעבודה השוטפת. נדיר שהם מבצעים ביקורות פנים , אלא אם תבקש ויגבו מחיר נוסף. חשוב לדעת כי מבחינת חוק הגברת האכיפה ומשרד העבודה, אם אתה רוצה את זכות ההגנה בחוק ושיסתמכו על הדוח בהפחתת קנסות- חובה לקחת את שירותי בודק שכר חיצוני ללא ניגוד עניינים.

הבדיקה כוללת:

 •  למידת הסכמי שכר רלונטיים לעסק 
 • בדיקת חוזי העסקה/ הודעה לעובד וסיווגם לסולמות השכר ודירוגם בעסק 
 • נהלי דיווח של מחלקת משאבי אנוש/ גורם רלוונטי למחלקת שכר 
 • עיבוד השכר על ידי מחלקת שכר 
 • עיבוד דוחות נוכחות בהתאם לחוק שעות עבודה ומנוחה 
 • הגדרת מערכת שכר בהתאם לסיווג העובד 
 • הגדרת קופות פנסיה וקרנות השתלמות במערכת השכר 
 • בדיקת תשלומי השכר לרבות- שכר יסוד, הבראה, חופשה, מחלה, חגים ועוד בהתאם לדיני עבודה וצווי הרחבה. כמובן שהבדיקה מתבססת על החוזה בין המעסיק לעובד. 
 • בדיקת פנסיה וקרן השתלמות שנתית לבקשת המעסיק הבדיקה תהא על כלל העובדים או מדגמית. יובהר כי הבדיקה כוללת גם במידה וימצא כי המעסיק משלם רכיבים ביתר ולא רק רכיבים בחסר. הדוח ישקף לך תמונה רחבה ומלאה על תשלומי השכר בעסק. אני מאמינה שכדאי להשקיע בבדיקה אפילו חד פעמית על מנת להכיר את נבכי העסק מאשר לקום יום אחד לביקורת או תביעת עובד בגין רכיב שלא שולם בלי ידיעתך ובתום לב

בדוח הטיוטה אני מפרטת על כל הרכיבים החלים עליך על פי חוק. כך שגם אם אין הפרה בחודשי המדגם, יהיה לך מפורט החוק וכיצד יש לפעול ולשלם. בנוסף, אתה מקבל תחשיב פר עובד מדגם עם הסבר כיצד היה צריך לשלם מול התשלום בפועל- כך תוכל להשוות ולהבין כיצד יש לפעול להבא.

מעולה! עכשיו תנשום. אנחנו ניפגש בכל שנה ונוציא דוח דומה בתקווה שלמדתם מהטעויות ולא נמצא ליקויים נוספים. ואם אתה ממש רוצה- ניתן לחשוב יחד על שירות חודשי שיספק לך את המידע הנחוץ והביטחון כיצד יש לשלם לעובדים.

נעים להכיר,

אני חן בן-שבת, במקצועי כלכלנית ובודקת שכר מוסמכת.

מלווה מעסיקים בהליך ביקורת של משרד העבודה במטרה לבטל או לקבל את מינימום ההפחתה של העיצום הכספי / ההתראה המנהלית בהתאם לחוק ובהליכי בקרה פנימיים כגון: דוח תקופתי בודק שכר.

מובילה מעסיקים לנהוג בהתאם לחוק בתחום השכר ולשינוי אמיתי מול העובדים.
מאמינה כי עובד טוב הינו עובד מרוצה שסומך על המעסיק שלו שעשה ככל שביכולתו בכדי שבסוף החודש ייצא עם השכר שמגיע לו.

אוהבת פרקטיקה, פשטות, עשייה, העמקה ויצירתיות.
מאמינה ששילוב הערכים שלי מוביל לתוצאה לה אתה ראוי.

Scroll to Top

איזה כייף שעשית את הצעד הראשון שלך

#להיותמעסיקהוגן זו לא סיסמא, זו דרך חיים

איזה כייף שאתה נרשם לאתגר

#להיותמעסיקהוגן זו לא סיסמא, זו דרך חיים